Про школу

Головна » Про школу   

 

Перші відомості про школу села Будного датуються 1865 роком. На той час в школі навчалося 40 учнів. З приходом радянської влади школа зазнала змін. В 1922 році в селі було засновано пункт ліквідації неписьменності. Курс навчання було розраховано на 3 місяці. В лікнепі навчалося 45 чоловік. В 1924 році було засновано і хату-читальню, яка знаходилась в приміщенні сільського будинку. Вона працювала протягом року по 6 днів на тиждень. Ця установа налічувала 30 чоловік. Невід’ємною частиною культурно-го життя села була школа. Всього охоплено школою на той час було 91чоловік. Навчання в школі розпочалося 19 жовтня 1926 року. Заняття проводило 2 вчителі, які навчали 4 групи учнів. І група – 33 учні, ІІ – 20 учнів, ІІІ – 33 учні, ІV – 5 учнів. Але становище самої школи і шкільного приладдя було поганим. Садиба і надвірні будинки, яких було два, знаходились у занедбаному стані. Навчальним приладдям школа була також малозабезпечена. Відчувалась гостра потреба в ще одній класній кімнаті, не вистачало парт. Лікнеп і школа дещо виправили становище освіти на селі. Так, на 1926 рік загальна кількість неписьменних по селу віком до 30 років становила 40 чоловік.
     Після Великої Вітчизняної війни початкова школа продовжувала існувати. Після закінчення цієї школи діти продовжували навчання в сусідньому селі Лозова, де закінчували 7 класів. В 1949 році початкова школа була реорганізована в семирічну школу, перший випуск відбувся в 1952 році. Разом з сільськими дітьми в школі навчалися діти дитячого будинку, який функціонував в селі.
 
   В 1960 році семирічна школа була реорганізована у восьмирічну, яка розміщувалась в чотирьох приміщеннях. Четверте приміщення в кількості 4-х класів почало функціонувати в 1960 році.
 
 
    В 1989 році восьмирічна школа була реорганізована в неповно-середню дев’ятирічну школу І-ІІ ступенів.
    З 1989 року під керівництвом колишнього голови колгоспу «Обрій» І.Ф.Віканова почалася будівля нової сучасної школи і 1 вересня 1991 року відбулося її відкриття.
  16 квітня 2007 року в приміщенні школи відкрилася група дитячого садочка «Капітошка», яка налічувала близько 20 дітей.
   З 1 січня 2012 року відбулося об’єднання школи і дитячого садка як єдиної освітньої установи в селі в навчально-виховний комплекс «середня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»